Zdroj: Pixabay

Dobrovolnictví

Po celé republice vzniká mnoho projektů, které pomáhají koordinovat a propojovat potřebné lidi a instituce s těmi, kteří chtějí pomáhat. Pokud chcete někomu pomáhat, nebo naopak pomoc potřebujete, shrnuli jsme pro vás všechny projekty, o kterých víme.

Co můžete dělat?

  • Vyžádat si osobní pomoc, nebo ji poskytnout ve svém okolí / sousedství (může se stát, že senior, který si nemůže dojít na nákup, je pouhé dvě ulice od Vás).
  • Stát se dobrovolníkem pro nějakou instituci, organizaci, projekt.
  • Získat dobrovolníky pro dobročinnou aktivitu, kterou se snažíte dělat (šijete třeba roušky, venčíte psy, hlídáte děti, nabízíte online kurzy pro školáky…).

Chci se zapojit jako dobrovolník

Chci pomoct rovnou: Vyberte si z žádosti o pomoc, nebo vystavte vlastní nabídku pomoci. Web Dobro.cz je určený k propojení organizací i jednotlivých lidí, kteří potřebují v současné situaci nejvíce pomoci, s dobrovolníky, kteří jim chtějí svou výpomoc nezištně poskytnout.

Chci být k dispozici neziskovkám: Zaregistrujete se jako dobrovolník na stránce pomuzemesi.cz, neziskovky se Vám ozvou a dohodnou se na konkrétní pomoci potřebnými.

Chci pohlídat děti lékařům a zdravotníkům: Chci (po)hlídat je platforma pro propojování dobrovolníků a rodičů pracujících ve zdravotnictví.

Chci pomoci seniorům se zásobováním: Zaregistrujte se do webové aplikace seniore.org a podívejte se na mapu, kde můžete pomoct. Seniore se svojí aplikací reaguje na potřebu pomoci seniorům se zásobováním. Ať již potravinami anebo léky.

Jsem (bývalá) zdravotní sestra a mám volnou kapacitu: přidejte se mezi Sestry v záloze. Ocitne-li se zdravotnické zařízení ve Vaší blízkosti v nouzi, ozve se Vám.

Hledám dobrovolníky

Jsem jednotlivec nebo organizace a chci jednoduše zadat poptávku po pomoci. Navštivte web dobro.cz.

Jsem organizace a hledám dobrovolníky: Napiště na e-mailu info@pomuzeme.si a co nejdřív dostanete odpověď přímo od pomuzemesi.cz.

Pracuji ve zdravotnictví a potřebuji pohlídat děti: Vám poslouží chcipohlidat.cz.

Naše zdravotnické zařízení hledá personál: podívejte se na Sestry v záloze a zadejte poptávku.

Seznam dalších dobročinných projektů

Co dělat v karanténě?

Rozcestník na všechny zajímavé stránky, projekty, tipy a odkazy, které se nevešly sem. Rozhodně doporučujeme prolistovat. Inspirujte se a přidávejte vlastní!

Dobrovolníci z řad studentů LF

Pool studentů zdravotnických oborů, kteří by byli ochotni pomoci při nedostatku personálu či jiné nezbytnosti pomoci ve zdravotnických a dalších zařízeních.

Pomoc do domu

Celorepubliková platforma pro poptávky a nabídky pomoci.

Pomáháme Praze

Energii lékařům – balíčky plné energie pro zdravotnický personál

#DámeRoušky

Umíte vyrobit roušku a máte jich víc? Sdílejte je se sousedy a pomozte jim, sobě a všem ostatním.

Česko šije roušky 

Šijeme roušky

ČT 24 pomáhá

SousedskáPomoc.cz vznikla, aby se za pomoci dobrovolníků zajistilo doručování potravin a léků lidem nejvíc ohroženým koronavirovou infekcí.

Na doslech – podpůrná video-setkání v době koronaviru.