Koronavirus a syndrom intenzivního dýchání

Rate this post

Koronavirus a syndrom intenzivního dýcháníKoronaviry jsou obrovskou domácností virů, které způsobují dýchací zdravotní problémy od běžného nachlazení až po nebezpečný zápal plic. Existuje mnoho různých koronavirů. Mnoho z nich způsobuje podmínky u zvířat. Rozumí se však, že 7 druhů koronaviru vytváří u lidí nemoc. Čtyři z těchto 7 lidských infekcí koronaviry jsou spojeny s lehkým onemocněním dýchacího systému, které vytváří známky nachlazení. Nicméně 3 ze 7 lidských infekcí koronaviry mohou být mnohem závažnější a ve skutečnosti právě nedávno vyvolaly významná ohniska smrtelné pneumonie: na konci roku 2019 byl poprvé stanoven zbrusu nový koronavirus SARS-CoV-2 ve Wu-chanu v Číně, což vyvolalo onemocnění koronaviry 2019 (COVID-19), které se skutečně rozšířilo po celém světě. V roce 2012 byl MERS-CoV uznán jako zdroj respiračního syndromu na Středním východě (MERS). Virus SARS-CoV byl uznán v roce 2003 jako zdroj ohniska těžké akutní respirační poruchy (SARS), která začala v Číně koncem roku 2002. Tyto koronaviry, které spouštějí extrémní infekce dýchacího systému, se přenášejí z domácích zvířat na lidi (zoonotické patogeny).

Porucha dýchání na Středním východě (MERS)

Syndrom dýchání na Středním východě je koronavirová infekce, která vytváří vážné příznaky podobné chřipce. Virus, který způsobuje poruchu dýchání na Středním východě (MERS), je koronavirus. Virus MERS byl poprvé nalezen v Jordánsku a Saúdské Arábii v roce 2012. Od roku 2021 bylo na celém světě více než 2 500 ověřených případů MERS, s minimálně 850 souvisejícími úmrtími. Mnohé se odehrály v Saúdské Arábii, kde stále vznikají zcela nové situace. K největšímu známému vypuknutí MERS (porucha dýchání na Středním východě) mimo Arabský poloostrov došlo v Korejské republice v roce 2015. Epizoda souvisela s rekreantem, který se vrátil z Arabského poloostrova. Situace se také staly v zemích v Evropě, Asii, severní Africe, na Středním východě a také ve Spojených státech, u lidí, kteří tam byli přivedeni k péči nebo onemocněli po návratu ze Středního východu. Od roku 2019 bylo skutečně hlášeno pouze několik případů.

Porucha dýchání na Středním východě (MERS)V několika zemích na Středním východě, dromedáři jsou považováni za primární zdroj infekce pro lidi, ale jak k přenosu dochází, není známo. Infekce je extra obvyklé u mužů a také je extra extrémní u starších osob a těch, kteří mají základní chronické onemocnění, jako je cukrovka nebo onemocnění srdce nebo ledvin. Infekce byla skutečně smrtelná asi u třetiny infikovaných jedinců.

Infekce MERS je zasílána blízkým hovorem s lidmi infikovanými MERS nebo prostřednictvím vzdušných korálků od kontaminované osoby kašlající nebo kýchající. Infikovaní lidé jsou vyloučeni přenosní, dokud nevytvářejí známky a příznaky. Mnoho případů přenosu z člověka na člověka skutečně došlo v zdravotních odborníků, kteří hledají kontaminovaných jedinců. Známky a příznaky se obvykle objevují přibližně 5 dní (ale toto číslo se může lišit mezi 2 a 2 týdny) po infekci. Většina z těch ovlivněných mají horečku, zimnici, bolesti svalů a také kašel. U třetiny postižených lidí se vyskytuje průjem, zvracení a bolesti břicha. Diagnóza MERS: analýza tekutin z dýchacího systému; krevní test. Lékaři předpokládají MERS u lidí, kteří mají sníženou infekci dýchacího systému a také skutečně cestovali nebo žili v oblasti, kde mohli být vystaveni viru, nebo měli nedávný blízký hovor s někým, kdo mohl mít MERS. K detekci MERS odebírají lékaři vzorek tekutin z různých míst v dýchacích cestách a také v různých časech a také kontrolují viditelnost infekce. Krevní testy se také provádějí k odhalení infekce nebo protilátek proti ní. Krevní vyšetření se provádí u každého, kdo skutečně zůstal v úzkém kontaktu s někým, kdo by mohl mít MERS.

Těžká intenzivní respirační porucha (SARS)

Těžká intenzivní respirační porucha (SARS)Extrémně intenzivní respirační syndrom (SARS) je koronavirová infekce, která vytváří příznaky podobné chřipce. Po celém světě nebyly hlášeny žádné případy, protože 2004. Příznaky a příznaky SARS se objevují jako u jiných běžnějších virových respiračních infekcí (jako je vysoká teplota, migréna, zimnice a bolesti svalů), ale jsou mimořádně závažné. Lékaři předpokládají vážný syndrom intenzivního dýchání (SARS) pouze v případě, že klient mohl být odhalen infikované osobě.

Pokud mají lékaři podezření, že osoba může mít SARS, izolují je v prostoru se systémem proudění vzduchu, který omezuje šíření vzduchem přenášených mikroorganismů. SARS byl poprvé objeven v Číně koncem roku 2002. Mezinárodní epizoda vedla k více než 8 000 situacím po celém světě, včetně Kanady a Spojených států, a také k přibližně 800 úmrtím do poloviny roku 2003. situace byly hlášeny po celém světě, protože 2004. Ačkoli nebyly hlášeny žádné nové případy vzhledem k tomu, že 2004, SARS je vyloučen zbaven kvůli skutečnosti, že infekce má skladovací nádrž pro domácí zvířata, kde by se mohla znovu objevit. Rychlým zdrojem měly být cibetky, kočičí stvoření, která byla nabízena na trzích s živými zvířaty jako jedinečné jídlo. Není jasné, jak se cibetky kontaminovaly, ačkoli netopýři jsou považováni za skladovací nádrž infekce SARS v přírodě. SARS přináší koronavirus. SARS je mnohem závažnější než mnoho jiných infekcí koronaviry, které obvykle vytvářejí pouze příznaky podobné nachlazení. Porucha dýchání na Středním východě (MERS) a také COVID-19 jsou však různé další závažné nemoci vyvolané koronavirem. SARS se šíří z jedné osoby na druhou úzkým kontaktem s infikovanou osobou nebo vdechováním korálků z kašle nebo kýchání kontaminované osoby.

Příznaky SARS. Příznaky a příznaky SARS vypadají jako příznaky různých jiných typičtějších virových respiračních infekcí, přesto jsou mnohem závažnější. Obsahují horečku, frustraci, ochlazuje a bolesti svalové tkáně, následuje suchý kašel a někdy dušnost. Mnoho lidí se zotaví během 1-2 týdnů. Nicméně, některé způsobují vážné dýchací potíže, stejně jako o 10% zemřít. Diagnóza SARS: klinické vyšetření. Testy k rozpoznání infekce. SARS se předpokládá pouze u jedinců, kteří se mohli dotknout kontaminované osoby a kteří mají vysokou teplotu a také kašel nebo nedostatek dechu. K identifikaci viru lze provést testy. Léčba SARS: izolace. V případě potřeby kyslík. Často mechanické proudění vzduchu pomoci pacientovi dýchat. Pokud lékaři předpokládají, že osoba může mít SARS, izolují je v oblasti s ventilačním systémem, který omezuje šíření mikroorganismů přenášených vzduchem. V počátečním a jediném vypuknutí SARS izolace chránila před přenosem infekce a v určitém okamžiku ji eliminovala. Lidé s mírnými příznaky nevyžadují podrobnou terapii; ti, kteří mají mírné dýchací potíže, mohou potřebovat podávání kyslíku. Pokud se vyskytnou velké potíže s dýcháním, je nutná mechanická ventilace, která pomáhá při dýchání.

Leave a Comment