Možnosti jsou, že jste skutečně četli o potravinách, lécích nebo různých jiných technikách, které prohlašují, že se vyhýbají, zabývají se nebo léčí onemocnění koronaviry 2019 (COVID-19). Přestože může být lákavé použít pochybný produkt nebo metodu, abyste zůstali zdraví po celou dobu pandemie, je velmi nepravděpodobné, že bude fungovat. Stejně jako v mnoha případech může způsobit velké škody. Mýty týkající se očkování i prevence COVID-19. Získání vakcíny COVID-19 snižuje hrozbu infekce virem COVID-19 a zpomaluje šíření COVID-19. Kromě toho se očkování může vyhnout velkému onemocnění COVID-19. Stále však kolují dezinformace o vakcínách COVID-19 a také prostředky k zastavení infekce infekcí COVID-19. Zde je to, co vědecký výzkum uvádí o mylných představách o injekci COVID-19: COVID-19. Očkování proti COVID-19 nezpůsobuje onemocnění COVID-19. Injekce COVID-19 schválené pro použití ve Spojených státech se neskládají z online viru, který způsobuje COVID-19. Někteří lidé mohou mít nežádoucí účinky injekce, jako je horečka nebo bolest svalové tkáně. Ale tyto příznaky obvykle zmizí během několika dní.
Plodnost. V současné době neexistuje žádný důkaz, že by jakýkoli typ vakcíny COVID-19 způsoboval problémy s plodností. Injekce COVID-19 je navržena pro jednotlivce, kteří se pokoušejí získat nastávající nebo kteří by se mohli v budoucnu očekávat. Obvod. Vakcíny proti COVID-19 určitě nebudou sledovat vaši oblast ani vaše pohyby. Byly zavedeny injekce COVID-19, které pomáhají tělu vyvinout rezistenci proti viru, který spouští COVID-19. Kromě toho očkování proti COVID-19 nespočívá v konzervačních látkách, antibiotikách na předpis, ocelích nebo potratených plodových buňkách nebo buňkách. DNO. Vakcíny COVID-19 poskytují pokyny, jak instruovat tělo, jak vytvořit obranu proti viru COVID-19. Moderna biontech očkování COVID-19 a Pfizer Biontech využívá geneticky přizpůsobenou messenger RNA (mRNA). MRNA poskytuje buňkám pokyny, jak vyrobit kousek proteinu umístěného na povrchu viru COVID-19. Zdravý protein je prezentován na povrchu buněk těla. Jakmile imunitní systém uzná, že zdravý protein tam nepatří, produkuje protilátky k boji proti tomu, co vypadá jako infekce. Poté, co mRNA vydá pokyny, okamžitě se poškodí. Nedostane se do středu buněk, kde je uložena DNA. Injekce COVID-19 nezmění vaši DNA. Johnson & & Johnson / Janssen COVID-19, nemění se ani nevstupuje do vaší DNA.
Další mylné představy o vyhýbání se COVID-19 se skládají z
Přirozená odolnost. Je mnohem bezpečnější vytvořit imunitu před injekcí COVID-19, než vyvinout imunitu před onemocněním z COVID-19. Vedlejší účinky očkování jsou obvykle mírné a také předvídatelné. Přesto se závažnost COVID-19 liší od člověka k člověku. Stejně jako někteří lidé mohou vážně onemocnět. Očkování navíc poskytuje nejvyšší stupeň ochrany proti COVID-19, a to i pro jednotlivce, kteří v současné době onemocněli COVID-19. Zápal plic i chřipka. Vakcíny proti pneumonii, jako je pneumokoková vakcína, neposkytují obranu proti infekci COVID-19. Očkování proti chřipce vás také neochrání před virem COVID-19. Nicméně, roční chřipkové záběry se doporučuje pro každého 6 měsíců a starší. Teplo. Přímé vystavení slunci nebo teplotním hladinám nad 77 F (25 C) nezastaví infekci infekcí COVID-19 ani nehojí stav COVID-19. Infekci COVID-19 můžete získat v teplém, horkém a vlhkém podnebí. Teplá koupel vám také nemůže zabránit v nakažení virem COVID-19. Vaše typická tělesná teplota zůstává stejná, bez ohledu na teplotu vaší koupelny nebo sprchy. Nízké teploty. Zima a také sníh navíc nemohou infekci COVID-19 zabít. Pití alkoholu. Používání alkoholických nápojů vás neochrání před virem COVID-19. Česnek.
Neexistují žádné důkazy o tom, že konzumace česneku zajišťuje infekci virem COVID-19. Ultrafialové (UV) dezinfekční světlo. Ultrafialové světlo lze použít jako antibakteriální na povrchových plochách. Nepoužívejte však UV světlo ke sterilizaci rukou nebo jiných míst těla. UV záření může způsobit podráždění pokožky. Mobilní sítě 5G. Vyhýbání se přímému vystavení sítím 5G nebo jejich používání nezastaví infekci virem COVID-19. Viry nemohou cestovat na rádiových vlnách a také v mobilních sítích. Infekce COVID-19 se rozšířila v mnoha zemích, kterým chybí mobilní sítě 5G. Dezinfekce. Při nanášení na povrchové plochy mohou antibakteriální látky pomoci zabíjet bakterie, jako je virus COVID-19. Nicméně nepoužívejte anti-bacterials na vašem těle, ne nalít je přímo do vašeho těla nebo jíst. Antibakteriální látky mohou zhoršit pokožku a být nebezpečné při požití nebo injekci do těla. Nečistěte také předměty antibakteriálními látkami. Doplněk. Mnoho lidí užívá vitamín C, zinek, čaj šetrný k životnímu prostředí nebo Echinaceu, aby posílilo imunitní systém těla. Je však nepravděpodobné, že by vám tyto doplňky zabránily onemocnět. Doplněk koloidního stříbra, který byl uveden na trh jako léčba COVID-19, není bezpečný ani účinný při léčbě jakékoli nemoci. Oleandrin, esence z toxické rostliny oleandru, je nebezpečná a také se nesmí brát jako doplněk nebo přírodní domácí lék.
Mylné představy o léčbě COVID-19
Dezinformace týkající se léčby COVID-19 vedly k významnému zranění a také k úmrtí. Tyto léky, položky ani metody se nedoporučují pro léčbu COVID-19: antibiotika. Antibiotika zabíjejí mikroorganismy, nikoli infekce. Lidé hospitalizovaní v důsledku COVID-19 však mohou dostat antibiotika na předpis, protože ve skutečnosti dodatečně prokázali bakteriální infekci.
Alkohol i chlórový sprej. Stříkání alkoholu nebo chloru na vaše tělo určitě nezabije infekce, které se dostaly do vašeho těla. Tyto materiály mohou navíc poškodit oči, ústa i oblečení. Ivermektin. Tento lék se obvykle používá v USA k léčbě nebo ochraně proti krveprolití u domácích zvířat. U lidí, konkrétní dávky Ivermectin tablety mohou být použity k léčbě parazitických červů. Kromě toho lze na kůži aplikovat lokální verzi k léčbě vší a kožních onemocnění u lidí. Ivermektin však není lék na léčbu infekcí. FDA ve skutečnosti nepřijala použití tohoto léku k léčbě nebo prevenci COVID-19. Užívání obrovských dávek tohoto léku může způsobit značné škody. Nepoužívejte léky určené pro domácí zvířata na sebe.
Efektivní návrhy na vyhýbání se COVID-19
Existují kroky, které můžete podniknout, abyste snížili hrozbu infekce. Pokud je to možné, získejte imunizaci proti COVID-19. Udržujte také den s očkováním COVID-19, abyste se vyhnuli vážným onemocněním. Pokud jste skutečně obdrželi všechna doporučená očkování proti COVID-19, včetně posilovacích dávek, pokud jsou způsobilá, považujete se za aktuální s očkováním.
Pokud máte aktuální informace o očkování, můžete se navíc bezpečně vrátit k úkolům, které jste v důsledku pandemie možná nezvládli. Pokud se však nacházíte na místě s množstvím jedinců s COVID-19 ve zdravotnickém zařízení a také s novými situacemi COVID-19, CDC doporučuje používat masku ve veřejných prostorách. Existuje mnoho akcí, které můžete vyžadovat, abyste snížili nebezpečí infekce virem COVID-19 a také snížili nebezpečí jeho šíření na další jedince. CDC doporučuje dodržovat tato bezpečnostní opatření: zabraňte blízkému hovoru s kýmkoli, kdo se necítí dobře nebo má příznaky. Udržujte vzdálenost mezi sebou, stejně jako ostatní, když zůstanete ve vnitřních veřejných prostorách, pokud není zcela očkován. To je zvláště důležité, pokud mají zvýšené nebezpečí významné nemoci.
Mějte na paměti, že někteří lidé mohou mít COVID-19 a také infikovat ostatní, i když nemají příznaky nebo neuznávají, že mají COVID-19. Vyhýbejte se davům i vnitřním místům, která mají snížené proudění vzduchu (větrání). Pravidelně si umyjte ruce mýdlem a vodou po dobu nejméně 20 sekund nebo použijte dezinfekční prostředek na ruce na bázi alkoholu, který obsahuje minimálně 60% alkoholu. Nasaďte si masku do vnitřních veřejných místností, pokud se nacházíte na místě s vysokým počtem lidí s COVID-19 ve zdravotním středisku a také zcela novými situacemi COVID-19, ať už jste imunizováni nebo ne. CDC doporučuje používat nejochrannější masku, kterou budete pravidelně používat, která dobře sedí a která se hodí. Při kašli nebo kýchání si zakryjte ústa a také nos loketním kloubem nebo buňkami. Zlikvidujte použité buňky. Okamžitě si vyčistěte ruce. Nedotýkejte se očí, nosu i úst. Pokud jste nemocní, vyhněte se sdílení nádobí, sklenic, ložního prádla a různých dalších domácích věcí. Často čistěte a dekontaminujte povrchy s vysokým kontaktem, jako jsou kliky, spínače světel, Elektronika a také čítače. Zůstaňte doma, mimo práci, instituci a také na veřejných místech, a také zůstaňte doma v izolaci, pokud jste nemocní, pokud se chystáte získat lékařskou péči. Pokud jste nemocní, zabraňte užívání veřejné dopravy, taxíků a také dopravních řešení. Pokud máte přetrvávající klinický stav a můžete být vystaveni zvýšenému nebezpečí závažného onemocnění, promluvte si se svým poskytovatelem zdravotní péče o jiných způsobech ochrany sami.