Vypuknutí koronaviru bylo rozsáhle hlášeno ve světových zprávách a také ve světové Wellness společnosti (která) ji oficiálně prohlásila za pandemii od 11.března. To znamená, že nemoc se šíří v řadě zemí světa a současně postihuje stovky nespočetných lidí na všech kontinentech a vytváří řadu úmrtí, která dosud zbývá posílit. Zatímco zdravotní a wellness úřady pracují na ukončení jeho expanze, stejně jako jeho dopady na populaci, přinášíme průvodce o tomto stavu a co bychom měli udělat, abychom tomu zabránili.
Co je to koronavirus? Koronavirus je skupina virů, které vyvolávají onemocnění od akutní rýmy po mimořádně závažná onemocnění, jako je zápal plic, respirační porucha na Středním východě (MERS) a také syndrom těžkého akutního dýchacího systému (SARS). Je třeba mít na paměti, že tlak na koronaviry (2019-nCoV), který skutečně způsobil vypuknutí v Číně, je nový a nebyl dříve uznán. Co je COVID-19? COVID-19 je Naposledy odhalený přenosný stav způsobený koronavirem. Oba byli neidentifikováni před vypuknutím epizody Wuhan, Čína, v prosinci 2019. Jak přesně se koronavirus vzal? 31.prosince 2019 obdržela organizace Globe Wellness (WHO) záznamy o existenci pneumonie, neidentifikovaného začátku, ve městě Wuhan v Číně. Okamžitě, na začátku ledna, úřady tohoto národa uznaly příčinu jako nový tlak coronavirus. Nemoc se ve skutečnosti rozšířila na další kontinenty, jako je Asie, Evropa a Amerika. Pokud jde o jeho začátek, možný živočišný původ COVID-19 dosud nebyl ověřen.
Jaké jsou příznaky koronaviru?
Většina koronavirů není nebezpečná a také v nejlepším případě vytváří mírné příznaky. Ve skutečnosti spousta lidí dostane koronavirus někdy v životě, obvykle během dětských let. Přestože jsou v podzimních nebo zimních měsících extra konstantní, lze je získat kdykoli během roku. Koronavirus vděčí za svůj název vzhledu, který má, protože je opravdu srovnatelný s korunou nebo svatozářem. Jedná se o typ infekce přítomný hlavně u domácích zvířat, ale také u lidí. Mezi primární příznaky a příznaky viru koronaviru patří: respirační příznaky (podobné příznakům nachlazení); horečka (vysoká teplota); suchý kašel; dušnost nebo únava; potíže s dýchacím systémem.
V mnohem závažnějších případech může virus vyvolat zápal plic nebo těžký akutní respirační syndrom (SARS), což je závažný typ zápalu plic, selhání ledvin a také smrt. V různých jiných případech se u některých kontaminovaných jedinců nevyvíjejí žádné známky a příznaky, ale mohou také infikovat zbytek populace. Kožní příznaky, jako jsou chilblainy po ruce a nohy (zejména u dětí a dospívajících), kopřivka se svěděním a bez svědění nebo multiformní erytém. Změny v rukou rukou a chodidlech nohou. Vyznačují se pálením a zarudnutím, které v některých případech také způsobuje odlupování nebo vzhled charakteristických míst. Chladí a základní malátnost. Ucpání nosu, výtok i únik. Problémy s řečí. Problém stěhování. Svalové nepohodlí (myalgie). Jazyk Covid: nárůst velikosti jazyka i dalších jazykových lézí, jako jsou depilovaná místa-hladší – a v důsledku toho štěrbiny na straně jazyka. Uvolnění střev. Profesionální spektrum tohoto druhu infekce se liší od nedostatku příznaků až po lehké nebo intenzivní dýchací příznaky. Tato typologie obvykle poskytuje kašel, vysokou teplotu a také dýchací potíže. Převládá pneumonie a v případě MERS se mohou také objevit žaludeční příznaky, zejména průjem. Podobně jako u viru chřipky dochází k jednomu z nejzávažnějších příznaků (a také k nejvyšší možné smrti) jak u starších lidí, tak u jedinců s imunosupresí nebo chronickými stavy, jako je diabetes mellitus, některé typy rakovinných buněk nebo chronické plicní onemocnění. V jednom z nejextrémnějších případů mohou způsobit respirační selhání. V pandemii Covid-19 bylo zjištěno, že velmi velké procento kontaminovaných jedinců má mírné známky a příznaky nebo je asymptomatické. I ty poslední jsou přenašeči viru a to je jeden z faktorů fantastického rozšíření epidemie.
Koho to ovlivňuje? Existují ověřené případy koronaviru téměř po celém světě, skládající se z Číny, Evropy (s Itálií a Španělskem jako prvními ohnisky), Íránu, Spojených států, Afriky, Austrálie a také Latinské Ameriky. Světová zdravotnická organizace (THAT) a Frying Pan American Wellness Organization (PAHO) uznaly stav pandemie, což znamená vývoj tohoto stavu. To je důvod, proč bylo cestování omezeno, stejně jako několik národů uzavřelo své hranice, aby se pokusilo zabránit jeho růstu.
Jak se koronavirus přenáší? Podle informací z that je koronavirus zasílán osobním hovorem s někým, kdo je kontaminován (i když nemá známky). Nejúčinnější metodou, jak se vyhnout této infekci, je proto dodržování vynikajících hygienických postupů, které zahrnují: Drž se dál od nemocných lidí. Nedotýkejte se obličeje (úst, nosu nebo očí). Udržujte minimální vzdálenost jednoho metru od ostatních lidí. (Sociální distancování). Čistěte si ruce často a také důkladně po dobu nejméně 20 sekund dezinfekčním prostředkem na ruce na bázi alkoholu nebo si umyjte ruce mýdlem a také vodou. Je důležité to udělat, i když na rukou není znatelný prach. Technika hygiena dýchacího systému. To znamená zakrýt si ústa a nos ohnutým loktem nebo tkání při kašli nebo kýchání. Okamžitě zlikvidujte použité tkáně. Vždy si umyjte ruce po kašli nebo kýchání; pokud se o někoho staráte; když připravujete jídlo, přípravu jídla maso a/nebo vejce. Stejně tak po konzumaci; po odchodu do koupelny; pokud máte špinavé ruce a/nebo jste byli blízko farmy nebo divokých zvířat. Zůstaňte doma a praktikujte sociální izolaci nebo karanténu. Zůstaňte doma, pokud se necítíte dobře. Dodržujte aktualizované pokyny wellness úřadů vaší země.
Kdy získat pomoc?
Pokud si myslíte, že jste skutečně odhalili kontakt s postiženou osobou, zůstaňte doma a také praktikujte sociální izolaci nebo karanténu. Pokud se u Vás objeví některý z příznaků souvisejících s koronavirem, nebo. je nutné, abyste co nejdříve vyhledali klinickou pozornost. Poraďte se s autorizovanými telefonními čísly ve vaší zemi, abyste získali lékařské zaměření a sledovali vývoj příznaků. Je důležité, abyste se obrátili na svého lékaře před tím, než budete pravděpodobně na schůzku, a upozorněte, zda jste měli aktuální cestu nebo jste se dotkli osoby ovlivněné virem.
Co je karanténa a také jakou roli hraje v prevenci COVID-19?. Je to rozdělení a také omezení činnosti uložené osobě, která mohla být v kontaktu se zdrojem infekce, ale která nemá žádné příznaky. Cílem karantény je zaručit, že v případě, že se osoba nakazila, neposílá infekci jiným osobám. Provádění karantény má smysl jen pro ty podmínky, které mohou být přenášeny po celou dobu asymptomatického období, to znamená, že předtím, než osoba vykazuje známky a příznaky onemocnění. Na základě podrobností, které jsou v současné době zpracovávány, byla zavedena 14denní karanténa.